Dovolená v Indii – na sever nebo na jih?

tadz-mahal.jpg

Dovolané v exotických destinacích už rozhodně nejsou tak výjimečné, jako bývaly ještě před deseti lety. Stále častěji se cestuje do takových destinací, jako jsou Maledivy, Srí Lanka, Panama, a velkým lákadlem jsou země Orientu. Jednou z nejvyhledávanějších exotických lokalit posledních let je Indie. V této druhé nejlidnatější zemi světa je toho opravdu mnoho k vidění a rozhodně jedna dovolená nestačí. Základní rozhodnutí je, zda jet v Indii na sever nebo na jih.

Jižní a Severní Indie – 2 zcela jiné světy

Kdyby na severu a na jihu Indie nežili stejní obyvatelé a nepanoval zde stejný právní řád, na první pohled byste si mohli myslet, že se jedná o 2 zcela odlišné země. Rozdíly mezi částmi země jsou obrovské. A to nejen ekonomické, ale i povahové, stravovací a hlavně přírodní. Před samotnou cestou byste se měli rozhodnout, jakou dovolenou preferujete. Zda je pro vás prioritou poznávání místních památek, minulosti a skutečného života rodilých Indů, nebo spíše krásná nedotčená příroda, pobyt u moře a písčité pláže.

Některé věci jsou ale na severu a jihu Indie společné. Jídlo je všude pálivé a Indové mají na všechno vždy dostatek času a nic pro ně není problém. A krávy chodí volně, kdekoliv se jim zachce. Pro Indy jsou tato zvířata posvátná a nesmí se jim bránit v pohybu.

Na jih Indie za mořem a přírodou

Jih Indie je rájem pro milovníky krásně zelené přírody, klidu a moře. Velké množství turistických letovisek je zasazené v panenské přírodě, v blízkosti rezervací. Život na jihu Indie je poklidný, ruchu je minimum a spěchu ještě méně. Nejslavnějším letoviskem je Goa. Gastronomie na jihu Indie více využívá mořské plody, ke kterým má přístup a také exotické ovoce, které je zde pěstované.

Na sever Indie za památky a skutečným životem

Severní Indie už moc nedotčené přírody nenabízí. Koncentrace osob je zde mnohem větší a tím pádem přibývá hluku a také spěchu. Díky dlouholeté historii tohoto státu je ale rozhodně co navštívit. V každém větším městě jsou k navštívení chrámy a sídla bývalých panovníků. Mezi nejslavnější indická města na severu Indie se rozhodně řadí   Ágra se slavným Tádž Mahálem, Dílí, Jaipur nebo Váranasí, nejvhodnější město pro poslední spočinutí, kterým protéká posvátná řeka Ganga. Na severu Indie poznáte skutečný život Indů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top