Bali – tropický ostrov plný zážitků!

Bali.jpg

Hledáte dovolenou a nevíte kam? Prahne Vaše dobrodružné srdce po nevšedním zážitku a dobrodružství? Chcete se oprostit od těch všedních přeplněných pláží Španělska, Bulharska či Chorvatska? Pak je Bali tou správnou lokalitou pro Vás.

Bali je ostrov, nikoliv stát!

Bali bývá často považováno za samostatný stát. Není to však pravda. Bali je tropický ostrov spadající mezi 33 provincií tvořících nádherně rozmanitou zemi s názvem Indonésie. Hlavním městem Bali je Densapar ležící na jihu ostrova. Tento ostrov nemá 4 roční období. Období jsou pouze dvě. Období dešťů, které panuje od listopadu do března a období sucha, od dubna do října. Pokud tedy chcete tu pravou tropickou dovolenou, období sucha pro Vás bude to pravé ořechové.

Zprvu můžete být mírně zaskočeni tmavým pískem. Tmavý však není kvůli špíně, kterou by vyplavoval oceán, ale vulkanické činností hned 4 sopek nacházejících se na Bali a v jeho okolí.

Hinduismus

Většina místních uznává hinduismus, což vede k tomu, že na Bali najdeme více chrámů než domů. Často se můžeme setkat s tím, že místní mají na vlastní zahradě postavený malý chrám. Na Bali však hinduismus není brán jako náboženství, ale jako životní styl. Samotný hinduismus je velmi tolerantní a otevřené náboženství. Není však žádná příručka jak být správným hinduistou, jelikož hinduismus je vykládán jako tzv. „náboženství jednoho“. V praxi to tedy znamená, že každý nachází duchovní cestu a odpovědi jiným způsobem a tyto cesty se mohou často lišit.

Rozmanitá kultura na Bali

Ať už chcete navštívit Bali kvůli památkám, přírodě, nebo jídlu, vždy si přijdete na své. Mezi nejzajímavější památky patří určitě chrámy Pura Besakih a Tanah Lot, které jsou ty největší a nejdůležitější. Pura Besakih je chrám ležící na úpatí sopky Agung, která je místními považována za posvátnou a Tanah Lot naopak leží na skále a dostupný je zejména při odlivu. Za zmínku dále stojí tzv. „Sloní jeskyně“ – Goa Gajah, využívaná zejména hinduisty pro ranní meditaci.

Co se týče jídla, je Bali známé pro dva pokrmy, potažmo pochutiny. Prvním pokrmem je Nasi Goreng – typické indonéské jídlo s rýží, zeleninou a kousky kuřecího masa. Na své si přijdou i milovníci kávy, která je hlavním zemědělským produktem vyváženým z Bali a tak jsou kávové plantáže doslova všude. Jedna káva je zde však specifická. Cibetková káva, známá též jako Kopi Luwak. Jedná se o kávu vyráběnou z praženého trusu balijské lasičky, která se živí pojídáním kávových zrn a kilogram této kávy stojí zhruba 15 000 korun.

Zajímavost na konec: Na Bali býval velmi oblíbený a proslulý ještě jeden pokrm. Želvy. Místní je lovili do té míry, že v oceánu skoro žádné nezbyly. Nyní je lov želv zákonem zakázán a v případě, že budete přichyceni při pojídání želvy, s největší pravděpodobností půjdete na pár let do vězení.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top