Bornholm – dovolená plná zážitků

bornholm.jpg

V dnešní době už není cestování pro mnoho rodin finančně nedosažitelné. I když dávají lidé přednost rekreaci u moře v jižních státech Evropy anebo v tuzemsku, nezaleknou se ani vzdálenějších destinací. Perličkou dovolené v Dánsku je půvabný ostrov Bornholm, který leží v Baltském moři.

Za historií, sportem i relaxací

Na ostrově Bornholm se nabaží turisté všech věkových generací. Nacházejí se na něm četné historické památky, skvělé podmínky pro volnočasové aktivity a koupání v moři. Ostrov leží 150 km od Kodaně a jen 40 km od Švédska. Lze na něj cestovat letecky, lodí anebo trajektem. Jeho hlavním městem je přístav  Rønne.

Architektonické divy na dosah ruky

Překrásný ostrov je nabit skandinávskou historií. Byl okupován námořními piráty a vojsky. Všude budete nacházet opevněná města. Bornholm se chlubí 15 středověkými kostely i novějšími památkami. V Rønne a Nexo spatříte 300 dřevěných a hrázděných domů, které byly silně poničeny za druhé světové války.

Písečné duny a exkluzivní koupání

Jihovýchodní část je tvořena písečnými dunami s jehličnatými stromy, proto patří k nejzajímavějším turistickým lokalitám. Dokonalé podmínky lze najdou rodiny s malými dětmi, milovníci windsurfingu, potápění a surfování. Ostrov je oblíbený pro mnohé cykloturistické trasy a perfektní možnosti skalního lezení.

Rybaření a kulinářské dobroty

Pláže s bílým pískem jsou obrovským pískovištěm pro malé děti. Nejmenší výletníci, neplavci a starší věkové kategorie turistů si oblíbí pozvolný vstup do moře. V pobřežních městech Hasle, Allinge, Neks či Sandvig to žije bujarým nočním rejem. Ochutnejte uzeného sledě a další rybí speciality! Podívejte se ke zřícenině hradu Hammershus ze 13. století a procházejte se kolem větrných mlýnů. Jeden z nejkrásnějších najdete u Rsdale. Bornholm, nevšední dovolená na dánském ostrově.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top