Baška Voda – městečko dvou světů

makarska.jpg

Městečko Baška Voda s bezmála třemi tisíci obyvateli je jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších chorvatských letovisek. Nachází se na dalmátském pobřeží Jaderského moře jako významná a rušná součást Makarské riviéry. Od hlavního centra oblasti, města Makarska, je vzdáleno přibližně 10 km. Zatímco dříve byla Baška Voda důležitým rybářským, zemědělským (vinná réva, olivy, fíky nebo višně se zde pěstují dodnes) a obchodním místem, dnes Chorvatsku přispívá hlavně díky turismu.

V čem spočívá kouzlo této splitsko-dalmátské opčiny? Možná ho lze částečně přičíst tomu, že ve městečku Baška Voda se člověk nachází tak trochu na dvou místech zároveň. Z jedné strany totiž letovisko lemují neodolatelné oblázkové pláže s křišťálově průzračnou vodou, zatímco na druhé straně se tyčí vrcholy pohoří Biokovo, které je dokonce druhým nejvyšším v Chorvatsku. Pokud tedy patříte mezi ty, pro něž představuje volba mezi mořem a horami tak trochu volbu Sofiinu, Baška Voda je ideálním místem pro vaši dovolenou. Když navíc k výčtu přírodních krás přidáme ještě rozlehlé piniové lesy, které městečko obklopují a poskytují návštěvníkům i obyvatelům cenný stín, nelze se asi oblíbenosti tohoto místa příliš divit.

I pro ty, kteří cestují raději za kulturou a památkami, má Baška Voda co nabídnout. Jedná se totiž o jedno z nejbohatších římských archeologických nalezišť. Kromě toho město skrývá několik historických a architektonických památek, malakologické muzeum (kde si můžete prohlédnout například největší sbírku mušlí v celém Chorvatsku) a pokud na dovolenou vyrazíte ve správný čas, můžete se zúčastnit místních křesťanských slavností. Například slavnostní průvod při oslavách Velkého pátku bývá dlouhý až 15 kilometrů.

Pokud vás Baška Voda zaujala, ale v blízké době se do ní nechystáte, jistě vás potěší, že webkamera snímající pláže kolem městečka i jeho centrum patří mezi tři nejlepší webkamery na světě. Navštivte tedy tohle překrásné letovisko alespoň z pohodlí domova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top