V Dubaji sezóna nikdy nekonční

dubai.jpg

Jednou z nejrychleji se rozvíjejících dovolenkových destinací je Dubaj (anglicky Dubai). Je to jeden ze sedmi Spojených arabských emirátů a Leží v jihozápadní části Perského zálivu. Dubaj se zároveň jmenuje také jeho hlavní město, které je pro odlišení často označováno jako Dubaj City. Díky teplému počasí tady turistická sezóna nikdy nekončí, i když pro Čechy je příjemnější počasí od podzimu do jara s průměrnou teplotou kolem 25 °C. Letních až 48 °C nezvládá každý, ač vnitřní prostory jsou všude klimatizovány. Za teplem sem hlavně v zimním období létá čím dál víc Čechů.

Pár základních informací


Dubaj je nejlidnatějším a také 2. největším ze 7 emirátů. Má plochu 4 114 kma v současnosti více než 3 miliony stálých obyvatel. V hlavním městě žije kolem 1,1 mil. obyvatel. Téměř veškerý život v emirátu se odehrává na pobřeží v Dubaj City a jeho okolí. Protože pobřeží Dubaje není příliš dlouhé, rozhodli se ho místní prodloužit budování umělých, tzv. Palmových ostrovů. První z nich Palm Jumeirah už je dokončen a kromě rezidenčních objektů a hotelů jsou zde také obchody, restaurace a další služby. Další dva se staví.

Dubaj má bohatou historii, první osídlení je zde archeologicky doloženo už 5 tisíc let před naším letopočtem, území hlavního města je souvisle obydleno už od 3. tisíciletí před naším letopočtem. Území ovládali postupně Peršané, Portugalci, Turkové a také Ománci. Od konce 18. století zde byli Britové. Zájem o ovládnutí ropných nalezišť měli i Francouzi, ale od roku 1971 se sousedící emiráty spojily do jednoho nezávislého federálního státu.

Dubajská nej… 


Dubaj se mění doslova před očima a díky bohatství země tak přibývá celá řada světových primátů. Najdete tady nejvyšší budovu světa – známý mrakodrap Burj Khalifa, který je vysoký 828 m a má 163 nadzemních podlaží. Pro shopaholiky je tady i největší nákupní centrum světa – Dubai Mall. Více než 1 200 obchodů, řada restaurací, kaváren, kinosálů, kluziště pro bruslení a také jedno z největších akvárií na světě. Dalším unikátem je největší tančící fontána na světě Dubai Fountain, z níž voda vystřikuje do výšky 150 m a je doprovázena hudbou a světelnými efekty.

Další “nej” mají i místní hotely. Je tu nejvyšší budova světa sloužící výhradně jako hotel – dvouvěžový JW Marriott Marquis. Pokud máte dost peněz, můžete se ubytovat i v Burj Khalifa, ale to není jen hotel. Naopak nejluxusnější hotel světa se jmenuje Burj Al Arab a má tvar plachetnice. Uvnitř je další světový unikát – nejvyšší atrium světa vysoké 180 m. V Dubaji je také nejdelší krytá lyžařská sjezdovka, takže po koupání v moři může rovnou obou lyžáky a jít se sklouznout. V areálu je sjezdovek hned 5 a nejdelší je dlouhá 400 m. Najdete tady i nejdelší plně automatizované metro na světě. Město Dubaj bývá považováno za nejrychleji se měnící město na světě.

Pokud se chcete o Dubaji dozvědět víc, podívejte se například na web: http://dubaj-informace.eu/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top