Ostrov Krk – pohádková dovolená Chorvatsko

krk-chorvatsko.jpg

Marně přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou v moři? Vyzkoušejte překrásný ostrov Krk, který leží v Kvarnerské zátoce. V každém případě vás osloví středomořské klima, všudypřítomné olivové háje, vinice a divotvorná chorvatská příroda. Možná jste nevěděli, že je Krk zdejšími obyvateli nazýván Zlatým ostrovem. Jakmile na něj vstoupíte, ihned pochopíte.

Zábava ve dne v noci

Dokonalý ostrov je jako stvořený pro celoroční dovolenou, nejvíce je však vyhledávaným místem letních rekreací. Nejpříhodnější dobou pobytu je květen až září. V těchto měsících hřeje slunce nad hlavou. Ať už se těšíte na koupání v Jaderském moři, windsurfing, potápění, vodní lyžování anebo jízdu na koni, cyklistiku, pěší turistiku a plážový volejbal, vždy budete nadmíru spokojeni.

Pohodlné cestování vlastním vozem

Co je na ostrově Krk zajímavé? Jen si představte, že je spojen s pevninou mostem, proto slibuje úžasnou dostupnost. Tento most má jeden pilíř a je dlouhý 1430 metrů. Mostní oblouk patří k největším v Evropě. Za zmínku stojí letecké spojení. Pokud se rozhodnete pro komfortní leteckou dopravu, přistanete na letišti v Rijece. Láká vás cestování trajektem? Z ostrovního přístaviště Valbiska jste na ostrově coby dup.

Koupání a dechberoucí příroda

Turisté mají v oblibě pláž v zátoce Soline, která je jako stvořená pro prázdninovou relaxaci. V roce 1969 byla na Krku založena první ornitologická rezervace na světě pro orla bělohlavého. Vaše kroky povedou do jeskyní Biserujka anebo do hlavního města Krk. Právě zde spatříte unikátní perly historie, kostely, katedrálu a Frankopanskou pevnost, která je dějištěm mnoha kulturních akcí. Skutečným drahokamem je Vrbnik, město ležící na skalnatém útesu. Na nedalekém ostrůvku Košljun navštívíte klášter se čtyřmi muzei, náboženským, archeologickým, etnografickým a přírodním historickým.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top