Španělsko je země mnoha krás

barcelona.jpg

Od měst se starobylými budovami, přes malebnou přírodu až k moři, zde si každý milovník cestování přijde na své. Ačkoliv je hlavním městem Španělska Madrid, nachází se v něm spousta pozoruhodných měst, jako je Barcelona, Seville či Bilbao. V roce 2017 Španělsko navštívilo přes osmdesát milionů turistů a dlouhodobě se tato země mezi lidmi těší velké oblibě. Podívejme se konkrétněji na dvě španělská místa, která by neměla ujít vaší pozornosti.

Tip redakce: Sjednejte si cestovní pojištění online

Madrid

V Madridu, hlavním městě Španělska, žije přes šest milionů lidí. Madrid je považován za jedno z nejvýznamnějších světových měst, což se odráží i na místní kultuře. Navzdory svému rozvoji v něm stále naleznete řadu památek upomínajících na bohaté dějiny Španělska. Jedním z nich je královský palác Palacio Real, který svou velikostí překonává i slavný Buckinghamský palác. Poblíž paláce se nacházejí líbezné parky či katedrála Virgen de la Almudena. Stejně jako Barcelona, i Madrid nabízí návštěvníkům možnost zavítat do muzeí, například do obrazárny Museo del Prado, kde jsou ke zhlédnutí tisíce děl. V městě je rovněž velké množství stromů a zeleně, takže v sobě Madrid úspěšně kombinuje krásu přírody a kulturní ruch velkoměsta.

Barcelona

Barcelona se nachází na pobřeží Středozemního moře, a jde o druhé největší město Španělska. Na své si v Barceloně přijdou milovníci architektury, kteří mohou zhlédnout stavby slavného katalánského architekta Antonia Gaudího. V Barceloně se nachází Gaudího chrám Sagrada Famillia, jehož výstavba pokračuje i do dnešních dnů. Chrám nabízí překrásný výhled na město. Poblíž něj je možné zavítat do parku Güell a obohatit své smysly návštěvou v muzeu Gaudího. Zájemcům o historii by nemělo uniknout muzeum historie města či palác místokrále ze šestnáctého století. Obě tyto památky jsou umístěny na náměstí Plaça del Rei. Historie se v Barceloně odráží i díky přítomnosti mnoha gotických památek, jako je například kostel El Pi ze čtrnáctého století či kostel Santa Maria del Mar ze stejného období. Pokud vás více láká moře a máte rádi zvířata, nenechte si ujít obrovské mořské akvárium. Součástí Barcelony i Madridu je pak bezpočet místních obchodů, kaváren, barů a dalších míst, kde můžete naplno nasát výjimečnou atmosféru Španělska.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top