Užijte si dovolenou ve vlnách nebo na pláži, nezapomeňte ani na tisíciletou maltskou historii

malta-valletta.jpg

Maltské břehy jsou pověstné svou čistotou, Modrá vlajka je tu hned v několika prestižních resortech. Dovolená na ostrově však jistě není jen o zkoušení novinek ve světě vodních sportů, takže pokud vás vlny omrzí, určitě zavítejte do vnitrozemí. Jsou tu totiž k vidění stavby, které jsou starší než prakticky cokoliv pamětihodného ve středoevropském prostoru. Takže skutečně, tohle doma neuvidíte! A tím to rozhodně nekončí, protože Malta je skutečně jedinečnou středomořskou perlou…

Není to jen o hlavním městě, vyrazte i do středu většího z ostrovů

Jak nám důkladněji vysvětlí cestovatelský web Desperado.cz, Malta nabízí zajímavé výlety nejen v oblastech, které bezprostředně omývají vlny Středozemního moře. Začněme ale tam, kde se začala psát historie ve druhé polovině šestnáctého století, kdy rytíři řádu Johanitů založili proslulou Vallettu. Toto město je skutečným centrem regionu, a to nejen z pohledu celkového počtu obchodů nebo třeba církevních staveb. Ty mimochodem dokumentují, že pány tu kdysi byli lidé vyznávající anglikánskou odnož protestantské víry. Na Velké Británii je Malta nezávislá něco přes padesát let, ale z britské kultury tady zůstalo ještě mnohé.

Pojďme se podívat do vnitrozemí a ukažme si krásné megalitické stavby, na kterých se zub času rozhodně ještě nestihl pořádně zakousnout – naopak, po těch tisíciletích třeba z mohutného komplexu Hagar Qim zbylo ještě poměrně dost. Vnitrozemí pak zdobí i maličká Mdina, oblast, kam se autem skutečně ani omylem nedostanete. Zavítejte ale i na zdejší pláže, třeba Paradise Bay dostojí svému názvu a zaručeně vás dostane. Pokud máte však raději kochání se výhledem na moře a trochu přírodních krás v kamenné podobě, jsou tu jeskyně Blue Grotto. Ty se rozprostírají jen pár minut chůze od rybářské vesničky Wied-iz-Zurrieq na jihu ostrova. Líbí se hlavně filmařům, užít si zde můžete kupříkladu i krátký výlet na loďkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top