Zanzibar láká více a více turistů. Zjistěte si, na co si dát v této destinaci pozor

zanzibar-7-1505974.jpg

Zanzibar je překrásným ostrovem východního pobřeží Afriky, který přitahuje turisty hlavně svou exotičností, rozmanitou krajinou a překrásnými plážemi. Jestliže se do této destinace také chystáte, vyplatí se zjistit si několik důležitých informací předem.

My vám například sdělíme, že na Zanzibar potřebujete vízum a neopomeneme ani na zmínku o tom, jaké v této zemi panuje počasí a kdy se vyplatí ji navštívit.

Vízum na Zanzibar

Bez tohoto zásadního dokladu se do země jednoduše nedostanete. Pro úplnost ještě uvedeme, že byste neměli zapomenout ani na cestovní pas s platností šest měsíců od vstupu na Zanzibar. Co se týče víza, vybírat si budete ze dvou možností. Za obě samozřejmě zaplatíte.

  • Koupíte si vízum až na letišti
  • Navštívíte Velvyslanectví Tanzanie

Vízum na Zanzibar lze vyřídit až po příletu, kdy navštívíte tu správnou přepážku a tam dojde k uhrazení poplatku ve výši 50 USD. Na tuto variantu se můžete spolehnout v podstatě vždycky.

Jestliže však chcete být na cestování připraveni s dostatečným předstihem, pak si budete muset udělat výlet do Berlína. Tam se totiž nachází Velvyslanectví Tanzanie, kde za vízum dáte 50 – 70 USD podle rychlosti vyřízení.

Jaké panuje na Zanzibaru počasí?

Doslova nádherné, musíte ale vědět, v jakém období tuto zemi navštívit, aby vás nezastihly dlouhotrvající a nepříjemné deště. Nejlepší je na Zanzibar vyrazit v lednu a únoru, kdy máte jistotu, že vám tento exotický ostrov nabídne to nejlepší ze svého lůně.

Počasí na Zanzibaru je opravdu specifické, takže byste se měli připravit také na větší vlhkost vzduchu. Oplátkou toho vám však bude dokonale prohřáté moře, kde se budete oddávat pravidelným vodním radovánkám. A pokud byste chtěli vědět, kdy se vyhnout nežádoucím dešťům, tak do této destinace nejezděte v rozmezí mezi březnem a květnem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top