Tip na naplánování víkendu v Rožnově pod Radhoštěm!

kaple-roznov.jpg

Morava to nemusí být jen turistika spjatá s vínem. Víkend naplánovaný na Moravě může znamenat také silný zážitek spokojený s krásnou horskou přírodou, folklorem a tradicemi. Přesně jako na Valašsku. Jedním z nejoblíbenějších míst na Valašsku je Rožnov pod Radhoštěm a jeho okolí. Místo, kde na vás doslova působí atmosféra folklorních tradic, lidových staveb krásné přírody CHKO Beskydy. Jak naplánovat víkend v v této valašské destinaci?

V sobotu na Radhošť

Sobotu rozhodně doporučujeme vyhradit turistice, především pak návštěvě dominanty Valašska – hory Radhošť. Na horu se dá dostat cestami přímo z Rožnova, nebo využít jedno z parkovišť přímo pod horou a vydat se pěšky po kamenité cestě na vrchol. Na vrcholu vás čeká hlavní dominanta této oblasti – kaple Cyrila a Metoděje, postavená v roce 1898. Těsně pod vrcholem na vás čeká i socha boha Radegasta.

Velkou výhodou Radhoště je velké množství turistických cest. Prakticky po vrcholcích hor lze z Radhoště jít všemi světovými směry. Trasy mohou být kratší i dlouhé. Za výšlap rozhodně stojí i Čertův mlýn, Černá Hora a další poutní místa.

Neděli na rozhlednu a do muzea

V nedělním čase si můžete dát od turistiky volno a navštívit Valašské muzeum v přírodě, které je přímo v Rožnově pod Radhoštěm. Muzeu se často říká skanzen, ale místní si potrpí na označení přírodopisné museum. Celé muzeum je věnováno tradiční Valašské minulosti. Co vše lze mimo tradičních staveb v muzeu ještě vidět? Možností je spousta, ale rozhodně se můžete těšit na masopustní a velikonoční obyčeje, ukázky praní prádla, hrnčířské nebo kovářské dny, setkání řezbářů, jarmarky a vánoční koledu. Záleží jen, kdy vyrazíte.

Pokud vás uchvátil výhled na Beskydy a jejich krásu, lze v neděli také navštívit Jurkovičovu rozhlednu, v blízkosti muzea. Na rozdíl od většiny českých rozhleden vás jistě na první pohled upoutá její originální architektonické pojetí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top