Nevšední dovolená? Zavítejte do Dánska!

legoland.dansko.jpg

Pokud máte chuť na ojedinělou relaxaci spojenou se sportem, historickým poznáním, přírodními památkami a koupáním v moři, sáhněte po dovolené v Dánsku. Tento stát se nachází na Jutském poloostrově a 500 ostrovech, z nichž je 443 pojmenovaných. Nejznámějšími jsou Fyn a Sjaelland. Celoroční rekreace se soustřeďuje i na Lolland, Falster, Langeland, Als a Bornholm. Dánsko je rovinaté s nížinami. Na západě najdete rašeliniště a vřesoviště, písečné přesypy. Východ je poset listnatými lesy a skalními útesy a fjordy.

Apartmány s výhledem na moře

Konstituční monarchie vás uhrane nádhernou přírodou, národními parky a rezervacemi. Krajina lesů, ledovcových jezer a fjordů vám představí pravou severskou atmosféru. V létě ochutnáte parádní relaxaci u Baltského moře, které je vhodné ke koupání a vodním sportům. S dětmi stavějte hrady z písku, pouštějte draka a procházejte se rozmanitým pobřežím. V Dánsku pohlédnete do očí živoucím dějinám, které spadají až do sedmého století. Vypravte se na gotický hrad Kronborg, kde se odehrával děj slavného dramatu Hamlet od Shakespeara. U vodního zámku Egeskov naberete novou energii. V Roskilde naleznete cihlovou katedrálu Svatého Lukáše.

Letní domy Dánska nemají chybičku!

Prázdninové ubytování v Dánsku vás dovedou až k přístavu Aarhus anebo do rodiště pohádkáře Hanse Christiana Andersena, Odense. Nenechte si ujít prohlídku historicky cenného Aaborgu a děti vezměte do zábavního parku LEGOLAND® v Billundu. Za návštěvu stojí hlavní město Kodaň ležící na východním pobřeží. Centrum zábavy a kultury se pyšní bronzovou sochou malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena. Děti potěší velkolepý zábavní park Tivoli a dospělé prohlídka přístavní pevnosti Kastellet ze 17. století. Soukromí a mořské klima si užijete v rybářských chatách Dánska, kde je příroda čistá a nedotčená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top