5 důvodů proč si zamilujete Kapverdy

KAPVERDY.jpg

Je jen několik míst, které považujeme za ráj na Zemi. Jedno takové místo se nachází asi 500 km západně od Afrického Senegalu. Tímto místem je řetězec Kapverdských ostrovů omývaný Atlantským oceánem. Je to místo tvořící směs písečných pláží, skalních sopečných vrcholů i zelených údolí. Jestli vás zatím výčet kapverdských krás nepřesvědčil, máme pro vás další důvody, proč si je určitě zamilujete.

Lokalita

Kapverdské ostrovy byly dříve Portugalskou kolonií, zároveň jsou velmi blízko od afrického kontinentu. Díky tomu toto místo spojuje africkou a evropskou kulturu, kterou poznáte snad na každém kroku. Barevné uličky místních vesnic, usměvavé místní obyvatele i lokální kuchyně. To vše patří k místnímu kouzlu.

Kultura a místní atmosféra

Kapverdy a Brazílie mají dvě společné věci. Obě místa byla portugalskou kolonií a obě tato místa jsou dějištěm velmi známých a pompézních karnevalů. Na kapverdských ostrovech si můžete tuto událost užít na popeleční středu a tento festival je druhým největším (hned po tom v Riu). Ale také během roku si můžete užít noční život, hlavně na ostrově Boa Vista a Sao Vincente.

Lidé a styl života

Zmíněný africko-portugalský vliv okamžitě poznáte na místních, kteří jsou velmi přátelští. Jejich oblíbeným heslem je “no stress”, zapomeňte tedy na evropský uspěchaný styl života. Zpomalte a nasávejte místní klidnou atmosféru.

Podnebí

Ať už chcete vyrazit na dovolenou v zimě nebo v létě, Kapverdy jsou skvělou volbou. Je to díky poloze blízké rovníkové oblasti. Během léta teploty dosahují přibližně 38°C, přes zimu se teploty pohybují okolo 25°C. Nemusíte se bát ani možného období dešťů. Na ostrovech prší maximálně 3 hodiny denně. Díky tomu je návštěva této destinace vhodná po celý rok.

Romantická i aktivní dovolená v jednom

Pokud milujete místa, kde si můžete užít aktivní dovolenou a zároveň romantické chvíle, vyrazte na tyto ostrovy! Najdete tu jedny z nejkrásnějších pláží. Mezi nejoblíbenější patří například pláž Santa Monica na ostrově Boa Vista. Na tomto ostrově najdete také poušť Viana, plnou písečných dun, které lákají k sandboardingu. Oceánské vlny zase přilákají surfaře. Ostrovy Santiago, Santo Antäo a Sao Vincente nabízí procházky po památkách i zelenou přírodou.

 


Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top