Láká vás Vietnam? Na co se připravit

halong-bay-vietnam-1-1359641-1920x1440.jpg

Ne každý se spokojí s každoroční dovolenou v Chorvatsku. Přibývá mezi námi stále více lidí, jejž dávají přednost opravdové exotice. Cestě dlouhé několik týdnů a hlavně v daleké zemi. Jednou z takových je například Vietnam. O něj je mezi cestovateli poslední dobou opravdový zájem.

Země, ve které dostanete za tisíc korun až milion dongů, takže si můžete připadat opravdu bohatí. Místo, jež vás okouzlí svou unikátní přírodou, jedinečnými pamětihodnostmi a hlavně tamní kulturou a zvyklostmi. Chcete-li se vydat do této destinace, bude vám nápomocen náš stručný průvodce po Vietnamu.

Vyřiďte si administrativní povinnosti

Vaším odrazovým můstkem by se mělo stát vízum. To do Vietnamu hledejte pod zkratkou DL. Existují také speciální E-víza, o která mohou lidé žádat prostřednictvím vietnamské ambasády. Podle délky setrvání v zemi a počtu vstupů počítejte s odpovídajícím poplatkem.

  • 25 USD – dvacetidenní a třicetidenní vízum na jeden vstup
  • 50 USD – třicetidenní vízum na více vstupů a 85 denní vízum na více vstupů

Pokud chcete víza do Vietnamu, musíte předložit i odpovídající dokumenty. Kromě pasu je to vstupní formulář pro udělení víza a dvě pasové fotografie, včetně dvou kopií schvalovacího dopisu. Tohle všechno pak odevzdáte na letišti včetně příslušného poplatku.

Víte, jaké zvolit očkování do Vietnamu?

Nepodceňujte ani zdravotní přípravu při cestě do této exotické země. Základem je vědět, jaké očkování zvolit. A právě na to vám odpoví následující body.

  • Hepatitida A a B
  • Japonská encefalitida
  • Břišní tyfus
  • Tetanus a vzteklina

Po absolvování všeho výše zmíněno by se dalo říci, že to základní už máte za sebou. Pak nezbývá, než vložit průvodce do kapsy, sbalit si vše potřebné a vyrazit vzhůru za novými a nevšedními zážitky. A v tomto směru počítejte s tím, že Vietnam vám jich přinese více, než dost. O tom nemějte žádných pochyb.

Napsat komentář

scroll to top