Rekreačních potápěčů v řadách českých turistů přibývá. Chcete se k nim přidat?

azetdovolena.cz_ergo_cz_uvodni.jpg

Dovolená je vzácný čas, a proto by měla být využita naplno. Pokud milujete moře, ale nebaví vás neustálé polehávání na pláži, věnujte se napříště zábavnějším aktivitám. Přidejte se k desítkám tisíc Čechů, kteří se oddávají potápění! Fakt, že jste „to ještě nikdy nedělali“, nehraje roli. S dýchacím přístrojem v ruce se nenarodil ani Jacques-Yves  Cousteau. A vyberete-li si k prvnímu ponoru vhodné místo, pravděpodobně svému novému hobby absolutně propadnete – z krás podmořského světa vás bude přecházet zrak.

Kde absolvovat potápěčský kurz?

Máte dvě možnosti. Potápěčský kurz můžete absolvovat doma, nebo se přihlásit do potápěčské školy na dovolené. Obojí má své pro i proti, nicméně pro kurzy pořádané v Česku hovoří hned několik pádných argumentů – na dovolené se nebudete zdržovat učením základů a ztrácet čas. Voda sice studenější vyznačuje se horší viditelností, ale právě díky tomu získáte cenné zkušenosti, které se vám mohou při ponorech v moři hodit. Navíc si nastavíte délku kurzu dle potřeby a s instruktory budete komunikovat česky.

Ať už se nakonec rozhodnete kurz absolvovat v ČR, nebo v zahraničí, nepodceňujte žádnou z jeho částí. Potápění sice nepatří k nejnebezpečnějším sportům (např. lyžování je mnohem rizikovější), ale pod vodou může rozhodnout i zdánlivě nepodstatný detail.

Bez pojištění se nepotápějte!

Pojištění pro potápěče sice není povinné, ale je rozumné si ho sjednat. V případě zranění při ponoru mimo Evropskou unii mohou být léčebné výlohy velmi vysoké a cena operace se může vyšplhat na částku ve výši stovek tisíc až milionů korun. Ve stresové situaci se vám může hodit také pomoc operátora v rámci non-stop asistenční služby,

Při sjednávání cestovního pojištění nezapomeňte prostudovat smluvní podmínky a ujistěte se, že zahrnují vše potřebné. Především si ujasněte hloubku ponorů – do 40 m vám bude stačit připojištění sportovního potápění (obvykle najdete mezi „adrenalinovými sporty“), nad 40 m jde o „potápění v obtížných podmínkách (klasifikováno jako „extrémní sport) a připlatíte si za něj.

scroll to top