Proč je vhodné mít cestovní pojištění

shutterstock_247816603.jpg

Cestování je nádherná věc, ale ani to se často neobejde bez problémů. Nikdy nevíte, co se vám na dovolené může přihodit. Může to být ztracené zavazadlo nebo třeba i těžký úraz. Někomu možná přijde příliš pesimistické takto přemýšlet před vytouženou dovolenou, ale je důležité být připraven i na to nejhorší. A s tím vám může pomoct cestovní pojištění.

Buďte opatrní

Tím nejlepším, co můžete je udělat, je problémům předcházet, pojištění nepojištění. Buďte proto během cestování mimořádně opatrní, dbejte doporučených bezpečnostních pokynů ať už jste kdekoliv a hlídejte si svá osobní zavazadla.

Vyberte si správné pojištění

Cestovní pojištění nabízí několik možností a variant, ze kterých si můžete vybírat. Nejčastější jsou tyto druhy cestovního pojištění:

  • Zdravotní pojištění
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění pro případ storna zájezdu
  • Pojištění zpoždění zavazadel

Samozřejmě není vždy nutné mít během cesty zřízená všechna zmíněná pojištění. My se proto dále zaměřili na to nejdůležitější, tedy zdravotní a úrazové pojištění.

Proč je důležité mít cestovní zdravotní pojištění?

Pokud se vám na letišti zatoulá kufr a vy na něj musíte na dovolené několik dní čekat, je to sice nepříjemné, ale v zásadě nejde o žádnou velkou tragédii. Na druhou stranu takové zranění v zahraničí se bez cestovního pojištění může pěkně prodražit.

Každý vlastník platné kartičky zdravotní pojišťovny má v zemích EU platné své zdravotní pojištění. To ovšem kryje pouze nutné náklady na ošetření, a to v rozsahu, jaký hradí místní pojistné svým občanům. A v některých zemích je spoluúčast pacienta opravdu vysoká.

V obzvláště těžkých případech, kdy je nutné k vaší pomoci přivolat helikoptéru, nebo je nutný převoz zpět do České republiky jdou potom všechny tyto náklady za vámi. Cestovní pojištění se tak určitě vyplatí, i když jedete pouze za kulturou, obzvláště pak pokud se hodláte v zahraničí věnovat nějakému sportu. Určitě se vyplatí se pojistit na lyžování, kde je riziko úrazu opravdu velké.

Celoroční cestovní pojištění

Přesto, že vyřízení cestovního pojištění trvá dnes už jen několik málo minut a lze provést z pohodlí domova, je nutné ho před každou cestou vyřizovat zvlášť. Pokud jezdíte do zahraničí pravidelně, je vhodným řešením uzavřít celoroční cestovní pojištění. Díky tomu vám odpadne neustálá starost s vyřizováním pojištění a také můžete výrazně ušetřit.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top