Termoska nebo termohrnek?

termoska_1.jpg

Pokud často v práci přecházíte z místa na místo a nemáte mnohdy čas ani na to si vychutnat svou ranní kávu, měli byste si pořídit kvalitní termosku nebo termohrnek, kde dokážete uchovat jakýkoliv nápoj dostatečně dlouho teplý. Jakmile najdete časové okno ve svém nabitém harmonogramu, můžete si kávu či čaj v klidu vypít.

termohrnekZásadní rozdíly

Největší rozdíl mezi termoskou a termohrnkem je v rozměrech. Zatímco termosku využijete nejlépe při lyžování nebo na výletech, na kterých očekáváte vyšší spotřebu tekutin, tak termohrnek je naopak díky své menší velikosti vhodný hlavně jako praktický doplněk do kanceláře nebo do auta. Pořídit si můžete i termosku na jídlo, která je ale primárně určená pro přepravu teplých pokrmů a pít byste z ní asi nechtěli.

Jak čistit?

Čištění termohrnku je stejně snadné jako čištění termosky, zvláště, pokud je z nerezové oceli. V bojových podmínkách na horách nebo v kanceláři stačí nádoby provizorně vypláchnout vodou, ale doma byste měli použít štětku se saponátem a vnitřek důkladně vydrhnout. Některé typy je navíc možné dát i do myčky s dalším nádobím, čímž se vám námaha s čištěním sníží na minimum.

Materiál

Materiálů, ze kterých se termohrnky vyrábějí je celá řada. Standardně se využívá porcelán, sklo i plasty, ale většina lidí stejně vlastní klasiku v podobě nerezového termohrnku. Jednak jsou termohrnky z nerezu odolnější a také mají nejlepší těsnění. Díky tomu budete mít jistotu, že se vám obsah nádoby nevylije do kabelky nebo rovnou do klína. Navíc udrží nápoj teplý takřka celý den, což například plastové typy rozhodně nedokáží.

termosky a termohrnky

Nezbytnost

Máte-li během dne velkou spotřebu horkých nápojů nebo rádi a často vyrážíte na túry, nejspíše pro vás bude lepší koupit si termosku s hrníčkem. Do kanceláře nebo do auta je vhodnější si koupit termohrnek. Má sice menší objem, ale je také obvykle levnější a skladnější. Tak či onak, nějaká nádoba, ve které se dají uchovávat nápoje dlouhodobě teplé, by ve vašem inventáři určitě chybět neměla.

scroll to top