Proč navštívit Žilinu? Láká na mnoho zajímavostí

hotel-galileo.jpg

Žilina se nachází na severozápadě Slovenska a může se pyšnit titulem čtvrtého největšího města v zemi.  Jedná se o velmi důležitý dopravní, železniční i turistický uzel a stojí za to toto místo alespoň jednou v životě navštívit. V dnešním článku jsme pro vás sepsali to nejzajímavějšího, co můžete v Žilině a jejím okolí navštívit, včetně tipů na levné ubytování.

Navštivte nádherné centrum města

V samotném historickém centru města se určitě vyplatí navštívit působivé Mariánské náměstí. To je typické hlavně svými domy, které mají patro vysunuté na arkádách a pod vznikly prostory nazývané podloubí. V nich byly v minulosti umístěni obchodníci, nebo zde pracovali různí řemeslníci.

Dominantou celého náměstí je poté budova radnice, která je zároveň sídlem primátora Žiliny. Pokud navíc k radnici přijdete v každou celou hodinu, můžete si poslechnout zvonkohru. My osobně pro ubytování doporučujeme hotel Žilina, který se nachází od samotného centra města asi jen 10 minut chůze.

Co dalšího navštívit v Žilině?

Nedaleko náměstí se tyčí majestátní kostel Nejsvětější Trojice, který je v současnosti hlavním kostelem římskokatolické žilinské diecéze. Tento nádherný třílodní kostel byl vybudován na konci 14. století v gotickém slohu. Až později ve století 17. prošel kostel rozsáhlou přestavbou do renesanční a barokní formy. Vedle kostela stojí Burianova věž, která zároveň plní funkci její zvonice.

Mezi další významné památky patří například Neologická synagoga, kostel sv. Štěpána krále, Budatínský hrad nebo Rosenfeldův palác. V okolí Žiliny je potom možné navštívit zříceninu Strečno nebo druhý nejrozsáhlejší hrad Slovenska – hrad Lietava.

A co ubytování?

Žilina toho nabízí k viděni opravdu hodně a pravděpodobně nestihnete všechno za jeden den. Pokud hledáte levné ubytování v Žilině, nezapomeňte navštívit různé specializované webové stránky, které porovnají ceny hotelů v Žilině a okolí.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top