Maroko – pohádková země

maroko.jpeg

Maroko se v posledních letech dostává do hledáčku zejména díky levným letům nízkonákladových aerolinek, které doslova volají mladé cestovatele a backpackery. Ale abychom vás neuváděli v omyl, Maroko je opravdu ta země jako z pohádek Tisíce a jedné noci.

Geografický skvost

Severozápad Maroka lemuje pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře, ale čím více se posouváme na jih, tím častěji narážíme na horská pásma, které jsou doprovázený zelenými palmovými háji. Horské pásma Maroka tvoří z velké části pohoří Atlas a Ríf. Pouhých 63 kilometrů jižně od města Marrakéš najdeme horské pásmo Vysoký Atlas, který se pyšní nejvyšší horou severní Afriky – Jebel Toubkal (4 167 m).

Marrakéš – červenozelená perla jihu

Marrakéš je rovněž nazýván červenozelenou perlou jihu, protože je doslova obklopeno červenou půdou a zelenými palmovými háji. Marrakéš je centrem arabské, evropské a samozřejmě i africké kultury, ale je nutno poznamenat, že celé město nese francouzský nádech, který sem přinesly smlouvy, které podepisovali Sultáni v 16. století právě s Francií, což bylo následně stvrzeno roku 1904 britsko-francouzskou smlouvou. Maroko je nezávislé od roku 1956, ale Francie místní kulturu opravdu značně poznamenala. Jako turisté začnete v Marrakéši téměř určitě na náměstí Jeema el-Fna, které vám poskytne pravý nádech exotiky. Každá ulička vedoucí z náměstí pryč je lemována stánky, kde můžete nakoupit různé exoticky vyhlížející šátky, tepané kovové lampy, čerstvé koření nebo si koupit kelímek čerstvého pomerančového džusu. Pokud na tyto trhy vyrazíte, určitě si nezapomeňte vaše schopnosti smlouvat. Místní jsou rození obchodníci a milerádi vám upraví cenu jen aby danou věc či suvenýr prodali.

Čtyři královská města Maroka

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete Maroko procestovat na vlastní pěst nebo v rámci turistického zájezdu, každý zájezd v rámci poznávání Maroka by měl obsahovat návštěvu čtyř královských měst Maroka.

  • Rabat – hlavního města Maroka, nad kterým se tyčí mohutná věž Tour Hassan
  • Meknes – nejmocnější město Severní Afriky, které dodnes obepínají mohutné hradby
  • Fes – středověké město plné uliček a podchodů, jejichž součet sahá k desetitisícům
  • Marrakéš – turistické a obchodní centrum Maroka, hlavní město jihu.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top