Než se vydáte do Egypta, přečtěte si cenné informace o vízech a bezpečnosti

egypt-1187574.jpg

Egypt je překrásnou destinací, která láká každoročně spoustu turistů. Ale i u této země stejně, jako u ostatních platí, že před odletem byste se měli zajímat o pár důležitých věcí, jež by vám mohly znepříjemnit cestu. Je to například vízum do Egypta v roce 2018.

Počítejte, že bez tohoto dokumentu vás nevpustí do země a budete za něj muset zaplatit. V závislosti na délce trvání pobytu to bude 25 nebo 60 USD. Útěchou vám však může být to, že i kdybyste zapomněli na jeho vyřízení, lze jej uhradit na letišti v Egyptě.

Jaké zdravotní problémy vás mohou v Egyptě potkat?

Z obecného hlediska jich může být přemíra stejně, jako v jiných zemích. Proto byste neměli podceňovat pravidelný a dostatečný pitný režim a přikrývku hlavy. Odlétáte přece jenom do země zalité sluncem a s poměrně velkými teplotami.

Přesto má Egypt jednu výsadu ohledně zdravotních obtíží. Je to Faraonova pomsta neboli střevní problémy, které vznikají vlivem tamních bakterií, na něž tělo Čecha není obvykle dostatečně připraveno. Pakliže se tomuto onemocnění chcete vyhnout, dodržujte několik málo zásad.

  • Pijte jen balenou vodu. Tu používejte i při vyplachování úst.
  • Myjte si pravidelně ruce.
  • Pokud Faraonova pomsta přijde, využijte tamní léky, jež jsou daleko účinnější.

Takže, dejte si pozor na zdravotní problémy popisované výše a vězte, že se vaše plánovaná dovolená stane pohádkou.

Jak je to s bezpečností v zemi?

I přes několik incidentů vzniklých v posledních letech se nemusíte ničeho obávat, navíc, když se budete držet vyhrazených lokalit a prostředí hotelových středisek. Bezpečnost v Egyptě je dobrá, kromě snad jen vybraných míst, jakými jsou severní část Sinajského poloostrova nebo předměstí Káhiry.

Pokud jste načerpali alespoň základní informace spojené s cestou do Egypta nezbývá, než začít plánovat vytouženou cestu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top