Kam si zajet na výlet? Co takhle do Prahy!

metro.jpg

Praha je naše největší město a s dopravou to tam bývá někdy poměrně problematické. Všude jsou zácpy a orientace v jízdních řádech není zrovna jednoduchá. Určitě si před návštěvou Prahy vytiskněte plánek metra, který Vám orientaci v dopravě značně usnadní!

Před samotnou cestou se pořádně připravte a nic nenechte náhodě. Nejpopulárnějším dopravním prostředkem je zde metro, které za den přepraví až 1 700 000 lidí, což je opravdu úctyhodné číslo. K tomu, aby takové množství osob bylo přepraveno se využívá na 730 vlakových souprav. Ty se pohybují na 3 linkách, jenž mají různé barevné provedení (linka A – Zelená barva, linka B – Žlutá barva a linka C – Červená barva). Síť metra má celkově 61 stanic a v současné době jich je 40 bezbariérově přístupných. Z celkového počtu 61 stanic jsou 3 přestupní:

  • Můstek (přestupní stanice linky A a B)
  • Florenc (přestupní stanice linky B a C)
  • Muzeum (přestupní stanice linky A a C)

Jak často to metro jezdí?

Dalo by se říci, že non-stop, ale pojďme si to trošičku upřesnit. Pokud to vezmeme aritmetickým průměrem, tak včetně všech víkendů a svátků jsou to zhruba každé 4 minuty. Na frekvenci jízd vlakových souprav závisí především denní doba, den v týdnu a trasa. Více o jízdní řádech naleznete zde: http://www.prazske-metro.cz/jizdni-rady/

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a že si výlet v Praze pořádně užijete. Pokud byste potřebovali další informace o pražské hromadné dopravě, tak je najdete na těchto stránkách: http://www.prazske-metro.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top