5 skvělých tipů, jak ušetřit na dovolenou

azetdovolena.cz_rezidencetopolova_cz_nahledovy.jpg

Trápí vás, že budete muset sedět doma, zatímco si budou ostatní užívat na dovolené? Pokud je váš rodinný rozpočet napjatý jako struna, nezoufejte. Určitě vám pomůže, když začnete dodržovat následující úsporná opatření. Jsou jednoduchá a opravdu fungují – zanedlouho se vám podaří ušetřit nezanedbatelná částka.

1. Nakupování v akcích

Jídlo není levná záležitost a tvoří významnou část rodinného rozpočtu. Neměli byste na něm šetřit na úkor kvality – raději své oblíbené pochoutky nakupujte ve slevách a akcích. Měsíčně tak ušetříte až několik tisíc korun.

2. Kohoutková voda namísto kupovaných nápojů

Odpustíte-li si slazené nápoje, které jsou mimochodem velmi nezdravé, opět ušetříte. Čtyřčlenná rodina utratí za přeslazené minerálky, coly a podobné nápoje tisíce korun měsíčně. Voda z kohoutku prospěje vaší peněžence i zdraví.

3. Domácí stravování a posezení u vína

Stravování v restauracích leze do peněz, a to tak, že hodně. Začnete-li si jídlo připravovat doma a vyhnete-li se nákupu lahůdek všeho druhu (obložené bagety, pizza apod.), váš rozpočet najednou nebude tak trpět.

To samé platí také o vysedávání ve vaší oblíbené vinárně či hospůdce. Nad sklenkou si můžete posedět i doma, což vás vyjde mnohem levněji.

4. Nemusíte k moři, doma je taky pěkně

Nemějte přehnané nároky a smiřte se s tím, že na dovolenou v Dubaji za měsíc neušetříte. Ale nemusíte zoufat, protože také Česko nabízí nespočet příležitostí, jak si volno užít plnými doušky i bez přístupu k moři. Rezervujte si třeba levné ubytování v Praze a poznejte jedno z nejkrásnějších měst na světě.

5. Skromnější ubytování

S výběrem místa dovolení úzce souvisí také volba ubytování. Pobyt v prezidentském apartmánu luxusního hotelu by bral téměř každý, ale když není na rozhazování, spokojte se s nižší kategorií. Vhodně zvolený hostel Praha vás určitě nezklame.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top