Aarhus – evropské město kultury 2017

aarhus.jpg

Kde se v Evropě nejlépe žije? V poslední době hodně diskutovaná otázka. Evropské město kultury 2014, Aarhus, je navíc nejšťastnějším městem Evropy. Alespoň, co se obyvatel týče. Nejedná se však pouze o město Aarhus, nýbrž o celé Dánsko. S tímto výsledkem přišel také World Happiness Report. Dánsko je stát s vysokou životní úrovní. Nevládnou zde uspěchanost ani závist.

Slovo korupce je téměř neznámé

To se nedá říci o poměrech v České republice. Toto není jediný důvod, proč se podívat na dovolenou do Dánska. Skandinávský stát nabízí nesčetné možnosti rekreace pro malé i velké turisty. Dospělí ocení pamětihodnosti, sportovní nadšenci vodní aktivity, pohodáři zase rybaření a děti četnost zábavních a vodních parků. Nemluvě o koupání v moři, třeba na přilehlých ostrůvcích a ostrovech.

Vzhůru za kulturním děním

Možná jste nevěděli, že je Aarhus druhým největším městem Dánska. Vznikl již v dobách Vikingů. Určitě se vám budou líbit jeho památky z nejrůznějších epoch lidstva. Na první pohled zaujme obytný blok domů s městskou zahradou, Eisberg. Lidé se ptají po veřejné knihovně Dokk1. Futuristická budova uchvátí jedinečným vzhledem i prostorami. Pyšní se titulem největší knihovny Skandinávie.

Zábava ve dne v noci

Milovníci umění půjdou po stopách historického jádra s dómem a latinskou čtvrtí. Zamilovaní se ponoří do romantiky úzkých uliček a kaváren. V Aarhusu žije mnoho studentů, protože zde najdete starobylou univerzitu. Mladí lidé neodolají pobavení, které čeká v nočních barech, klubech a na diskotékách. A co dělat při pěkném počasí? Toulky po pláži vše napraví. Nelze zapomenout na oblíbené cyklistické trasy, posezení v parcích, plážový volejbal, surfování i plachtění. Zavítejte do Aarhusu a dovádějte na velkolepých akcích. Těšte se také na divadelní představení a hudební akce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top