Lyžování na Šumavě je v plném proudu

lyzovani-na-sumave.jpg

Snad nikdo nemůže pochybovat o tom, že patří Šumava k nejkrásnějším oblastem České republiky. Dokonce zasahuje na území Rakouska a Bavorska. Severní cíp je jako stvořený pro horolezectví a turistiku. Nejvyšší horou na území Česka je Plechý, 1378 metrů. Nelze opominout Boubín, Roklan, Ostrý či Smrčinu. Šumava je dokonalá pro celoroční rekreaci.

Lipno – resort pro všechny generace

Národní park Šumava ukrývá dechberoucí lesy, ledovcová jezera, údolí, řeky a Lipenskou přehradu. Kolem unikátní vodní plochy se nachází Špičácké sedlo, Zadov i Churáňov. Umělé vodní dílo vévodí hornímu toku Vltavy. Zásobárna vody a oblíbené letovisko letních rekreací je dlouhé 44 km a široké 10 km. V létě je rájem koupání a vodních sportů.

Zima na Lipně

Věděli jste, že je Lipno v zimním období roku určeno pro běžecké lyžování a bruslení? Nejvíce turistů zde přijíždí v období jarních prázdnin. Pokud prahnete po skvělém sportovním vyžití, objevte kouzlo Skiareálu Lipno. Najdete ho mezi Kramolínem a Slupečným vrchem u Lipna nad Vltavou. Pohodlí si užijete na 3 sedačkových lanovkách a 2 vlecích. Čeká na vás 8 km sjezdovek a 40 km dokonale upravených běžeckých tras. Rodiny s malými dětmi potěší výukový Foxpark, moderní zimní resort České republiky. Zmrzlá vodní plocha poslouží jako bruslařská dráha. Nedaleko se nachází aquaparky Lipno nad Vltanou či Frymburk.

Zadov – Churáňov a Železná Ruda

Velkolepým zimním střediskem je Zadov s více než 50 km běžených stop. Zadov je vhodný pro rodinnou dovolenou. Oblíbenou zimní oblastí je Železná Ruda. Najdete zde nejprudší sjezdovku Šance. Skiareál Špičák nabízí snowpark, půjčovnu lyží, lyžařskou školu i kulturní vyžití. Za zmínku stojí také resorty a sjezdovky Kašperské hory, Kvilda, Horní Vltavice, Javorná, Hojsova Stráž i Čachrov. Při každé populární lokalitě se nacházejí komfortní horské chaty i ubytování v soukromí Šumavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top