Dovolená v Provence – Francie v tom nejlepším světle

provence-france.jpg

Jste vášnivými cestovateli? Nesmí na vaší dovolené chybět tajemný nádech historie, sportovní aktivity a koupání v moři? Zapomeňte na tradiční relaxaci ve státech jižní Evropy a rozhodněte se pro prázdniny v Provence. Říkáte si, co vás v tomto kousku Francie vlastně čeká? Typické horské vesničky, levandulová pole, vinice, dechberoucí pláže Středozemního moře a vůně dějin na každičkém kroku.

Region s vůní bylinek

Ať už se chystáte na dovolenou do Provence na jaře, na podzim či v zimě, nikdy se nezklamete. Nutno podotknout, že patří tento region k nejatraktivnějším ve Francii. Cestou necestou budete potkávat nekonečně dlouhá levandulová pole. Modro-fialová barva vás bude zdravit už zdálky. Nezapomeňte si koupit na památku pytlík se sušenou levandulí. Uklidňuje a provoní celý byt. Možná vás překvapí zdejší levandulová zmrzlina.

Výtvarné umění na každém kroku

Dovolená v Provence je typická svou krajinou pohlcující prazvláštní světlo, které si ve svých obrazech oblíbili slavní malíři, fotografové i režiséři. Nejslavnějším umělcem, který přírodu Provence miloval, byl Vincent van Gogh. Další známá jména jsou Renoir, Chagall, Cézanne i Matisse. Vstupte do restaurací, dopřejte si růžové víno a ochutnejte rybí polévku bujabézu. Vkročte na božské pláže a relaxujte v oblasti, kde je 2700 – 2900 slunečních hodin ročně.

Magie dějin je stále na dosah ruky

Jakmile spatříte Papežský palác v Avignonu, amfiteátr a vítězný oblouk v Orange, římský akvadukt Pond du Gard a poklady města Arles, vrátíte se několik stovek a tisíců let v historii. Z přírodních pozoruhodností nesmíte minout Camargue, lokalitu mokřadů, plameňáků, koní a turů. Podívejte se i do pohoří Luberon, Mont Ventoux a Grand Canon du Verdon. Věděli jste, že se příběh slavného Edmonta Dantese, hraběte Monte Christo, odehrával právě v Provence na ostrově If?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top