Letní dovolená s dětmi v Beskydech

lysa-hora.jpg

Spojení příjemné relaxace wellness pobytu, sportovní rekreace anebo rodinných radovánek v rytmu koupání a turistiky přináší letní dovolená v Beskydech. Rozlehlé horské pásmo Karpat má svůj domov na Valašsku, Slezsku, jižním Polsku i na slovenské Oravě a Ukrajině. V tomto článku se budeme věnovat Moravskoslezským Beskydám. Stačí si jen vybrat nejmilejší lokalitu a vyrazit na romantickou plavbu, adrenalinový pobyt, dámskou jízdu či letní dovolenou s dětmi.

Osvěžení v řece i na koupališti

Nevíte, kam s dětmi za koupáním? V Beskydech se nachází aquaparky ve Frýdku-Místku a Frenštátě pod Radhoštěm. Koupaliště Příbor Ricco, biotop Prostřední Bečva, venkovní aquapark Olešná a koupaliště Sluníčko na Ostravici jsou nejatraktivnější. Najdete zde bazénky pro nejmenší děti, tobogány, skluzavky, sportovní vyžití, restaurace, tropické bary a senzační ubytování v chatkách za skvělé ceny.

Skákání, šplhání a lezení

Kde zaženete v Beskydech nudu? Jedině v zábavních areálech, které jsou otevřeny celoročně. Mosty u Jablunkova, Kempaland v Bukovci, Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm anebo Galaxie ve Zlíně patří k populárním.

Děti i dospělí se mohou těšit na trampolíny, lanovou a horskou dráhu, koloběžky, paintball, lukostřelbu, dětské hřiště a miniaquapark.

U hory Radhošť leží dětský park Tarzania, kde se nacházejí i horské trasy vhodné pro kočárky. Prodloužené víkendy anebo letní prázdniny můžete strávit v horských chatách Beskyd.

Dětské atrakce na dosah ruky

Letní oblohu lze pozorovat ve hvězdárnách Vsetín, Valašské Meziříčí, Český Těšín anebo Třinec. Děti zbožňují zvířátka! Návštěva ZOO v Ostravě slibuje pohled na slony. V Mini zoo Terra ve Štramberku se nacházejí hadi a pavouci. Tatrovka Kopřivnice zaujme především kluky. Děvčata pobaví Archeopark v Chotěbuzi. Beskydy představují náročné i snadné cyklistické a pěší trasy. Jízdu na koni a kajaku, minigolf, tenis, badminton, houbaření anebo výšlap na Radhošť, Pustevny, Soláň, Lysou horu, Ondřejník anebo Pulčín zvládnou po přehledně značených turistických trasách také nejmenší děti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top