Dovolená v Krušných horách

hrad-loket-1.jpg

aaa

Mnoho lidí právě vybírá letní dovolenou. Ne všichni mají zájem trmácet se k dalekému moři. Vždyť i v České republice se nachází perfektní podmínky pro letní rekreaci s rodinou anebo kamarády. Ideální místo spojené s bájným duchem Rudovřesem představují Krušné hory. Lesy plné hub a přehledně značené pěší stezky vybízejí k romantickým procházkám i náročným výšlapům. Největším klenotem je 242 kilometrů dlouhá Krušnohorská magistrála vedoucí z Chebu na Sněžník.

Hrady a zámky jako na dlani

Duchcovský zámek si zasloužil svou popularitu jako místo úmrtí Giacoma Casanovy. Najdeme v něm jeho stálou expozici s křeslem, kde 1798 zemřel. Loket, který měl v lásce Johann Wolfganag Goethe, má přezdívku Klíč ku Království českému. Hrad Hauenštejn leží mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří. Nedaleko Chomutova se nachází Červený hrádek, kde se konaly popravy, dnes je populárním místem pro svatby. Odhalit zříceniny Střekova, zříceniny v Ústí nad Labem, přináší velké dojmy. Zříceninu měl v oblibě Mácha, May, Wagner anebo Goethe.

Krušnohorská koupaliště mají úroveň

Letní skotačení a osvěžení ve vodě k prázdninám prostě patří. V Mostu se turisté pobaví na aquadromu a zrekonstruovaném koupališti. Skvělé možnosti vodních radovánek vytvářejí přírodní koupaliště Vysoká Pec, Prunéřov, Merklín a vybetonované koupaliště Červený hrádek. Vodní dílo na Ohři, Nechranice, poslouží ke koupání i provozování vodních aktivit. Nejdelší tobogán České republiky se nachází v aqvaparku Klášterec.

Letní pohoda na horách

Krušné hory vévodí výletům s dětmi, psem i přáteli. Lanovka na Komáří vížku, letní bobová dráha Altenberg, zrcadlové bludiště na Větruši v Ústí nad Labem, Muzeum lidové architektury v Novém Drahově, projížďka krušnohorskou železnicí po vysokohorské trati patří k pestré dovolené. Půjčovny horských kol, koloběžek a turistických holí pomohou zdolat i nejvyšší horu Klínovec. Dětem se jistě zalíbí lanové centrum, kde si i dospělí změří své síly při adrenalinových výkonech. Krušné hory dominují svou neobjevenou krásou v létě i v zimě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top