Je čas vyrazit ven a třeba si i zasoutěžit

geocache.jpg

„V dnešním uspěchaném světě dost často nemáme čas na své blízké ani na sebe, natož abychom vyrazili někam ven.“ To slýcháme poměrně často. Ale je tomu tak? Nebo prostě jen trávíme dny volna u našich chytrých zařízení místo toho, abychom s přáteli nebo rodinou vyrazili ven?

Sluníčko a příjemné teploty za okny nás lákají, abychom vyrazili do přírody nebo na výlet za památkami. Lenošit na gauči přeci můžeme i večer. Turistika se v České republice vrací zase na výsluní a každý den můžeme na turisticky zajímavých místech vidět mnoho lidí, kteří jsou toho důkazem. Vyrazte také, můžete si udělat výlet, a pokud máte soutěživého ducha, tak si i trochu zasoutěžit.

Chcete taky vyrazit, ale nevíte kam?

V době internetu určitě mnoho lidí vyhledává cílovou destinaci na internetu. Většinou však naráží pouze na ty nejznámější a nejnavštěvovanější cíle, které třeba již navštívil. Z tohoto pohledu je velice zajímavý web www.venkazdyden.cz, protože zahrnuje zajímavé turistické cíle z celé republiky. Kromě toho však poskytuje i velmi praktické informace o trase výletu a cílové destinaci. Naleznete zde informace o náročnosti výletu, délku trasy a také časovou náročnost. To vše jistě pomůže k lepšímu plánování. Navíc zde naleznete také velice důležité informace pro geocaching, takže vlastně vše potřebné na jednom místě.

A co to soutěžení?

Chcete něco víc, než jen putování po lese, kdy prostě projdete další okruh? Pak ať už vyrážíte s partou přátel nebo svými dětmi, můžete si svůj výlet trochu okořenit tzv. geocachingem.

O co jde? Jedná se o velmi populární soutěžení tzv. kačerů (což jsou turisté, tedy vy), kteří soutěží v počtu nalezených kešekKeška může být taková malá plastová krabička, kde můžete nalézt různé předměty, ale hlavně odůvodnění, proč je právě tady. A v čem se soutěží? No v počtu nalezených kešek. Jestliže vás hra pohltí, věřte, že překonat jiného kačera v počtu nalezených kešek hodně potěší.

Vy to možná budete brát jen jako cíl cesty, ale pro děti je to opravdu hledání pokladu a vzpomeňte si na svá dětská léta, jak jste z podobných her byli nadšení. Navíc se v současné době v některých keškách nacházejí také tzv. travel bugy. Jsou to předměty, opatřené trackovacím číslem, se kterými se můžete vyfotit, nebo cestovat dále a uložit je zase do jiné kešky. Travel bugy tak sbírají své kilometry a vy navíc i zážitky.

Tak sbalit svačinu, pohodlné boty a nezbývat než vyrazit ven.

Napsat komentář

scroll to top