Vychutnejte si zimu bez strachu z úrazu

Vychutnejte-si-zimu.jpg

Zimní období někomu přináší radost z možnosti užívat si sportování na ledu a sněhu. Jiní zase nemají zimu příliš rádi, protože se obávají různých úrazů, které se můžou přihodit. Ať již patříte do jakékoliv skupiny, neměli byste riziko úrazu podcenit. Ostatně nepříjemný úraz se může přihodit i v teplých měsících nebo v průběhu zimy, před kterou jste odjeli do tropů. Jak se zbavit strachu z úrazu a zabezpečit se?

Jak se krýt proti úrazu?

Vedle opatrnosti a zodpovědnosti k vlastnímu životu nabízí jednoznačně nejlepší ochranu úrazové pojištění. Je sice pravda, že uzavřená pojistka úrazu nezabrání, ale dokáže snížit vaše finanční ztráty a kompenzovat vzniklé problémy. Úrazové pojištění umí pomoci hned v několika odlišných situacích:

  • Denní odškodné po dobu léčby úrazu – tímto pojištěním se zabezpečíte proti situaci, kdy jste v důsledku úrazu delší dobu léčeni. Pojišťovna vám pošle za každý den léčby smluvní částku, která tak zlepší propad vašich finančních příjmů. Nejčastěji se jedná o 200 – 300 Kč denně. Počet dní výplaty je většinou časově omezený, ale přesto se pojištění vyplatí.
  • Denní odškodnění za hospitalizaci následkem úrazu – jedná se o podobný případ, jako u odškodného po dobu léčby úrazu. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že toto připojištění se vztahuje na pobyt v nemocnici.
  • Trvalé následky úrazu – na tento druh úrazů nikdo nemyslí, přesto k nim bohužel dochází. Pokud byste měli kvůli úrazu trvalé následky, můžete obdržet celou nebo následkům adekvátní část pojistného plnění. To může být v řádech sta tisíců nebo miliónů, podle druhu pojistky.
  • Smrt následkem úrazu – pojištění je v případě smrti pojištěné osoby vyplaceno oprávněné osobě, kterou tak můžete finančně zajistit.

Jak si vybrat úrazové pojištění a ušetřit?

  • Nejprve si rozmyslete, na jaké druhy rizik se budete chtít pojistit. Většinou si můžete zvolit, zda si přejete úrazové pojištění na denní odškodné po dobu léčby a/nebo odškodnění za hospitalizaci. Je logické, že bez tohoto krytí je pojištění levnější a naopak. Rozdíl v ceně může ovlivnit i zvolená výše denního odškodného.
  • Dalším důležitým kritériem je výše pojistného krytí trvalých následků úrazu nebo smrti. Čím vyšší částka, tím stojí pojištění více, ale zase bude vyplaceno větší pojistné plnění.
  • Velkou roli hraje i to, zda nepatří vaše profese nebo zájmy mezi rizikové aktivity. V těchto případech cenu neovlivníte, ale měli byste vědět, že toto kritérium existuje. Proto si dobře přečtěte smluvní podmínky, abyste neuvedli chybný údaj.
  • Slevu můžete obdržet v případě, že budete pojištění platit ročně nebo pololetně.
  • Další úsporu můžete získat, pokud využijete online srovnání úrazového pojištění. Prostřednictvím srovnávače se dostanete k různým zajímavým nabídkám. V některých případech i neveřejným.
  • Jestliže se chystáte uzavřít životní nebo cestovní pojištění, je současně možné uzavřít i úrazové pojištění. Úrazové pojištění bývá často nabízeno jako součást dalších druhů pojištění. Většinou se jedná o zajímavé balíčky, které jsou cenově výhodné.

Nepleťte si úrazové a cestovní pojištění

Při zvažování, které pojištění uzavřete, byste měli rozlišovat cestovní a úrazové pojištění. Úrazové pojištění se vztahuje vyloženě na pojistné události spojené s úrazem a nabízí určitou formu finanční kompenzace pojištěné osobě. Cestovní pojištění je primárně určeno na krytí léčebných výloh spojených s lékařským ošetřením. To může být využito i na obyčejný průjem nebo úpal. Proto je nutné uzavřít cestovní pojištění vždy, když jedete do zahraničí. Ať již za zimními sporty nebo za teplem.

Naopak při vhodně uzavřeném úrazovém pojištění už nemusíte řešit, zda jste v tuzemsku nebo v zahraničí. Za případný úraz vám pojišťovna vyplatí peníze vždy, pokud se na něj budou vztahovat smluvní podmínky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top