Rekreace přesně tam, kde trávil své volné chvilky i Karel IV.

azetdovolena.cz_hotelmlynkarlstejn_cz_nahledovy.jpg

Strávit pěkných pár dnů uprostřed přírody, v místech spjatých s českou historií jako jen málokterá další. Romantická údolí, rozhled z vysokých věží, prohlídka hradu, který je jistě známý jak fanouškům filmových veseloher, tak i zájemcům o českou historii. Útulné prostředí hotelového apartmánu je pak už jen pověstnou třešničkou na dortu, hlavní vrchol turistické sezony se už nezadržitelně blíží. Rezervace dovolené je ale možná již dnes…

Stylové pokoje a také nabídka rybích specialit

Vychutnat si prostředí se vším všudy, přesně o tom je hotel u hradu Karlštejn. Možnost grilování i ochutnání skvělého menu z mořských ryb. Největší pražské letiště je přitom jen patnáct kilometrů cesty, přesto je zde všude zeleň – co jiného také čekat od krajiny, kterou proudí vody řeky Berounky, tolik oblíbené mezi vodáky?

Český kras své jméno rozhodně nedostal nějakou náhodou, vždyť nádherně tu bylo už za časů císaře Karla IV., jenž zde velmi rád pobýval ve volných chvilkách i hostil vzácné návštěvy ze zahraničí. Ubytování na Karlštejně je prosyceno staletou atmosférou osídlení této krajiny, ale také nabídne špičkový komfort podle dnešních trendů.

V okolí na vás čeká řada přírodních krás…

A kam se vydat na krátké i delší výlety? Možností je poměrně dost, atrakce v okolí Karlštejna jsou přímo vyhlášené. Ať už je to Zoopark s levhartem nebo tygrem, muzeum věnované betlémům a jejich historii nebo třeba golfové hřiště se sedmadvaceti jamkami.

Rozptýlení čeká doslova na každém kroku, takže se nudit rozhodně nebudete – cyklistický výlet je také k mání, stejně jako projížďka kočárem taženým koňmi, prostě jako za starých časů! V neposlední řadě je tu třeba let balonem nebo dokonce vrtulníkem, zážitky si vás jednoduše najdou. O historii hradu jistě už také leccos víte, takže vás nepřekvapí, že zde byly v jistou dobu ukryty i české korunovační klenoty.

scroll to top