Zoo Praha – tip na dobrý výlet

zoo-praha.jpg

Pražská Zoo je místem, jehož návštěvu by si neměl nechat ujít nikdo, kdo zavítá do českého hlavního města. Zoo se nachází v dolní části pražské Troje a těší se dlouhé tradici – byla otevřena již v roce 1931! Pravidelně se umisťuje v žebříčcích nejlepších zoo na světě a každoročně ji navštíví víc než milion lidí.

Doprava do zoo

Do zoo je možné se dopravit autem. Pokud chcete využít hromadnou dopravu, zkuste takzvaný zoobus – rychlíkovou linku jezdící po trase Nádraží Holešovice až Zoologická zahrada. Jako další varianta se nabízí cestování lodí či na kole. V rámci samotné zoo je pak možné z dolní do horní části cestovat lanovou dráhou, silničním vláčkem či v případě dětí dětskou tramvají.

Ceny

S ohledem na rozsah zoo i množství zvířat (čítající přes pět tisíc) je vstupné velmi příznivé. Dospělí za jednorázový vstup zaplatí 200 Kč, děti, studenti a důchodci pod sedmdesát let 150 Kč. Pokud je vám nad sedmdesát let věku, vstupné činí symbolickou jedni korunu! Zoo počítá i s návštěvou celých rodin (rodiče s dvěma dětmi zaplatí 600 Kč) a s třídními exkurzemi (50 Kč na osobu). Vstupenky do zoo je pak možné zakoupit osobně i předem přes mobilní webovou aplikaci.

Jednotlivé pavilony

Cílem zoo je poskytnout zvířatům domov, který se co nejvíce podobá jejich přirozenému habitatu. Výrazně se také přičinila o záchranu ohrožených druhů. Zoo zahrnuje velké množství různorodých zvířat, která je možné navštívit ve třinácti pavilonech. Na návštěvu zoologické zahrady se tak vyplatí vyhradit si dostatek volného času – projít jednotlivé pavilony zabere klidně i několik hodin!

Zoo je rozdělena do dvou částí. Dolní část zahrnuje pavilon tučňáků, gaviálů, pavilon s ptačí faunou, pavilon velkých žel, goril, velemloků čínských, šelem a plazů a v neposlední řadě terárium. Horní část pak tvoří pavilon Afrika zblízka, pavilon Indonéská džungle, pavilon hrochů, údolí slonů a Africký dům.

Pro návštěvníky s dětmi stojí za zmínku dětská zoo umístěná v dolní části. Děti si mohou zblízka prohlédnout různé druhy domácích zvířat i mazlíčků, setkat se s ovcemi a kozami.

Komu by nestačily jednotlivé pavilony, může vyzkoušet lanovou dráhu a poté si odpočinout v cukrárně Černohouska nacházející se blízko dráhy nebo vyzkoušet další z řady občerstvení nacházejících se v areálu. Zoo tak nabízí mnoho vyžití a stojí za opakovanou návštěvu – napoprvé si jen stěží zvládnete prohlédnout vše zajímavého, co se v ní nachází!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
scroll to top