Výlet do Prahy – Praktické informace pro snadnou orientaci v dopravě

prazske-metro.jpg

Dnešní článek bude věnovaný všem, kteří mají v plánu vyrazit do našeho hlavního města Prahy. Jedná se o největší město v naší republice a doprava je zde někdy velice komplikovaná. Nejlepším a nejrychlejším způsobem jak se po Praze pohybovat je využívat pražské metro. Právě o něm bude dnešní v dnešním článku řeč.

Na úvod pár zajímavostí

Metro v Praze denně přepraví až na 1,6 mil. pasažérů ve 730 vozech, které se pohybují na třech trasách:

  • Trase A – Zelené
  • Trase B – Žluté
  • Trase C – Červené

Celková délka všech tras pražské metra je k dnešnímu dni 65 km, nachází se zde 61 stanic a z toho jsou 3 přestupní:

  • Můstek (přestupní stanice linky A a B)
  • Florenc (přestupní stanice linky B a C)
  • Muzeum (přestupní stanice linky A a C)

Převážná část tras metra vede pochopitelně pod zemí až na část úseku linky C, který je v nadzemním tubusu. V současné době probíhá bezbariérové zpřístupnění všech stanic. Aktuálně je 38 z 58 stanic bezbariérově přístupných.

Jízdní řád

Metro jezdí téměř pořád a je až skoro zbytečné se pídit po jízdním řádu. Intenzitu jízd ovlivňuje především denní doba, den a trasa. Obecně se dá říci, že metro je nejvytíženější od pondělí do čtvrtka především v ranních hodinách.

Pokud Vás zajímají jízdní řády pro jednotlivé linky, tak navštivte tento odkaz: http://www.prazske-metro.cz/jizdni-rady/

Cena jízdenek

Asi jedna z nejdůležitějších věcí je především cena! Pokud plánujete rodinný výlet a jste čtyřčlenná rodina, tak si připravte na jízdné minimálně 330 Kč. Děti od 5 – 15 let mají celodenní jízdné za 55 Kč a dospělý zaplatí v 110 Kč. Děti do 5 let jezdí zdarma, stejně jako senioři starší 70 let.

Pokud v Praze plánujete pobýt delší dobu, tak se Vám rozhodně vyplatí zakoupit Lítačku, což je vlastně stará známe legitka.

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

scroll to top